BEDROCK Automation - producent sterowników PLC

Czym jest BEDROCK Automation?

Jest to spółka-córka Maxim Integrated, z siedzibą w San Jose w Kaliforni. Posiada ona również biura w okręgu Boston Massachusetts. Została założona przez weteranów zarówno branży automatyki, jak i przemysłu półprzewodników. Dzięki temu firma szczyci się ponad 200 letnim doświadczeniem w obu tych branżach.

W jakim celu został stworzony?

Produkty firmy BEDROCK Automation - Bedrock OSA™ (Open Secure Automation) to rewolucyjne nowe systemy sterowania PLC, zaprojektowane tak, aby zapewnić znacznie wyższy poziom produktywności i prostoty ich obsługi podczas automatyzacji procesów przemysłowych. Zapewniają one jednocześnie bezprecedensowy poziom bezpieczeństwa cybernetycznego dla kluczowych procesów produkcyjnych. Sztandarowy system składa się z opatentowanej elektromagnetycznej płyty montażowej, zasilaczy, kontrolera (CPU) i zestawu programowo konfigurowalnych modułów I/O.

 

 

Produkty Bedrock Automation

Dla jakich branż?

Od początku ich produkcji, systemy sterowania PLC BEDROCK mogły wspierać szeroką gamę gałęzi przemysłu. Sprawdzają się one szczególnie dobrze w projektach kontroli procesów sekwencyjnych lub ciągłych w przemyśle naftowo-gazowym, wytwarzania i przesyłu energii, wodno-kanalizacyjnym oraz chemicznym. Produkty BEDROCK były dotychczas z powodzeniem wdrażane w elektrowniach czy oczyszczalniach ścieków.

Co wyróżnia produkty BEDROCK?

Przykładów jest wiele...

Płyta elektromagnetyczna z bezstykowymi modułami I/O zapewniająca zwiększoną niezawodność, bezpieczeństwo, ochronę i szybkość. Transportuje ona energię z zasilaczy do modułów sterownika wykorzystując zjawisko indukcji elektromagnetycznej.

Wbudowane zabezpieczenia, które zapewniają nieprzerwaną pracę w warunkach ciągłych ataków cybernetycznych. Umożliwiają one jednocześnie uwierzytelnianie w sprzętu, oprogramowania i sieci komunikacyjnych w czasie rzeczywistym.

Całkowicie programowo konfigurowalne moduły I/O pozwalające na sterowanie całym zakładem za pomocą mniej niż kilkunastoma komponentami.

Darmowe oprogramowanie umożliwiające użytkownikom rozpoczęcie tworzenia i symulacji aplikacji przed zakupem sprzętu. Bazuje ono na środowisku Codesys oraz obsługuje języki zgodne z normą IEC 61131-3.

Konstrukcja całościowo metalowa z certyfikatem MIL-STD-461G (świadczącym o odporności sterownika na zakłócenia elektromagnetyczne).

5-letnia gwarancja i produkcja realizowana w USA dopełniają tylko niektóre unikalne cechy Bedrock OSA™.

Trzy podstawowe zasady

Prostota - jedna rodzina sterowników dla każdego możliwego zastosowania i wielkości zadania. Sterowanie sekwencyjne lub ciągłe z jednego urządzenia mogącego obsługiwać od zaledwie dziesięciu do nawet tysięcy wejść/wyjść.

Skalowalność - Kontrolery PLC i moduły zasilania BEDROCK mogą zajmować pojedyncze lub redundantne pozycje na płycie montażowej (BMI). Niezależnie od zastosowania i wielkości, jeden sterownik PLC skaluje się do wymagań zadania sterowania. Korzystając z wbudowanego 1 gigabitowego portu Ethernet, może on obsługiwać do 9 dodatkowych płyt BMI i do 4000 punktów We/Wy.

Bezpieczeństwo - Tradycyjne przemysłowe systemy kontroli są podatne na liczne formy ataków cybernetycznych. Technologia Black Fabric™ Cybershield od BEDROCK jest osadzonym w systemie sterowania rozwiązaniem z zakresu cyberobrony, wykorzystującym bezpieczny procesor, pamięć, komunikację, płytę montażową oraz technologie kryptograficzne w celu zagwarantowania najwyższego poziomu bezpieczeństwa dla kluczowych aplikacji.

Cyberbezpieczeńswo

Aby zapewnić bezpieczeństwo procesu produkcyjnego, Bedrock używa certyfikatów kryptograficznych. Dzięki temu w systemie sterowania PLC/RTU/DCS od Bedrock mogą być stosowane wyłącznie mikroprocesory tej firmy. Dodatkowe certyfikaty ładowane są do modułów I/O wykorzystujących mikroprocesory od Bedrock, zapewniając tym samym pełne uwierzytelnianie każdego komponentu, na każdym poziomie systemu sterowania.
Rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa od Bedrock są otwarte dla obecnej infrastruktury użytkownika końcowego. Oznacza to, że aplikacje i urządzenia innych firm, które są używane z systemem kontroli PLC Bedrock mogą być uwierzytelnione przez sterownik Bedrock. Wykorzystując infrastrukturę klucza publicznego (PKI) oraz bezpieczny portal obsługujący certyfikaty od Bedrock możliwe jest utworzenie spersonalizowanych certyfikatów zaufania dla klienta końcowego.